Рецензенти: др Јован Малишић, ред. проф. Математичког факултета у Београду др Мирко Будинчевић, ред. проф. Природно-математичког факултета у Новом Саду
Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду
Главни и одговорни уредник: проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду
Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад Штампање одобрио: Савет за библиотечку и издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду Председник Савета за библиотечку и издавачку делатност: др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду CIP-Каталогизација у публикацији Библиотека Матице српске, Нови Сад 517(075.8)
МАТЕМАТИЧКА анализа I : диференцијални и интегрални рачун, обичне диференцијалне једначине / Илија Ковачевић... [и др.]. - 3. изд. - НовиСад : Факултет техничких наука, 2013 (Нови Сад : ГРИД) . – 4, В, 280 стр. : илустр. ; 24 цм. – (Едиција "Техничке науке - уџбеници" ; бр. 411)
Тираж 150. - Библиографија. ISBN 978-86-7892-530-6
а) Математичка анализа (из садржаја) Уџбеник се састоји из три дела: 1. Диференцијални рачун (1.1. Диференцијални рачун реалних функција једне реалне променљиве са применама; 1.2. . Диференцијални рачун реалних функција више реалних променљивих са применама). 2. Интегрални рачун (2.1. Неодређени интеграл; 2.2. Одређени интеграл са применама, 2.3. Несвојствени интеграл) 3. Обичне диференцијалне једначине (3.1. Обичне диференцијалне једначине основни појмови, дефиниције и модели; 3.2. Диференцијалне једначине првог реда општи појмови; неке класе интеграбилних диференцијалних једначина првог реда; 3.3. Диференцијалне једначине вишег реда).
(из рецензије)
Овај уџбеник намењен је првенствено студентима техничког факултета. Писан је према програму Математичка анализа И за студенте електротехничке струке и рачунарства ФТН-а у Новом Саду. Овај уџбеник покрива део градива из Математичке анализе И (диференцијални рачун реалних функција једне и више реалних променљивих са применама; интегрални рачун реалних функција једне реалне променљиве са применама; обичне диференцијалне једначине). Аутори су успели да у математичком погледу текст буде коректан. Стога су све дефиниције, теореме и докази дати потпуно строго. Излагање је проткано са већим бројем примера који доприносе разјашњавању апстрактних појмова из ове области. Сматрамо да овај уџбеник спада у квалитетније уџбенике из ове области, па може корисно послужити и студентима других факултета на којима се изучавају обласи из Математичке анализе.
(о ауторима)
Илија Ковачевић је редовни професор математике на Факултету техничких наука у Новом Саду. Докторирао је на Природно математичком факултету у Београду. Предаје Математичку анализу 1, Изабрана поглавља из математике, Специјална поглавља из математике, Елементе топологије као и Функционалну анализу, Одабрана поглавља из математике, Вероватноћу, статистику и теорију инжењерског експеримента на докторским студијама. Подручје његовог научног рада је Топологија – компактност и Примена математичких модела у техничким наукама.
Војислав Марић је редовни професор у пензији на Факултету техничких наука у Новом Саду и дописни члан САНУ. Био је дугогодишњи шеф Катедре за математику. Подручје његовог рада је Класична анализа, специјално диференцијалне једначине.
Небојша М. Ралевић је редовни професор математике на ФТН-у у Новом Саду. Докторирао је 1997. год. на ПМФ-у у Новом Саду. Предаје Математику 1, Математику 2, Математику 3 и Виши курс из Математике 1, као и Парцијалне диференцијалне једначине, Математичке основе фази система, Фази системи и примене, Нелинеарне једначине са применама, Методе оптимизације и математичко моделирање и Одабрана поглавља из математике на докторским студијама. Подручја његовог научног рада су: теорија мере и вероватноће, фази системи, обрада слике, оптимизација и нелинеарне диференцијалне једначине.
Момчило Новковић је био асистент математике на Факултету техничких наука у Новом Саду. Магистрирао је на Математичком факултету у Београду. Позитиван извештај комисије за оцену докторске дисертације прихватило је Наставно-научно веће Математичког факултета у Београду 5. 10. 2001. године на својој 215 седници, чиме је Момчило Новаковић неформално постао доктор математичких наука.
Биљана Царић је асистент и предавач математике на Факултету техничких наука у Новом Саду. Магистрирала је на Природно математичком факултету у Новом Саду. Држи вежбе из предмета: Математичка анализа 1, Вероватноћа и математичка статистика, вежбе и предавања из предмета Математика 1, Математика 2.
Славица Медић је асистент из математике на Факултету техничких наука у Новом Саду. Дипломирала је на Природно математичком факултету у Новом Саду (одсек за математику – смер дипломирани математичар). Завршила је мастер академске студије из примењене математике на Факултету техничких наука. Уписана је на доктроске студије на Факултету техничких наука у Новом Саду из области Примењене математике. Држи вежбе из предмета Математичка анализа 1, Математика 1 и Математика 2.