422 Ђурђица Стојановић, Владета Гајић, "Практикум из шпедиције", 3. издање


17.12.2013. - 10:11 
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Практикум из шпедиције: елементи теорије, примери и задаци”

Аутори: Ђурђица Стојановић, Владета Гајић

Рецензенти: др Слободан Зечевић, ред. проф. Саобраћајног факултета у Београду
             др Милорад Килибарда, ванр. проф.  Саобраћајног факултета у Београду

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за библиотечку и издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета за библиотечку и издавачку делатност:
др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду


CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
656.96(075.8)(076)

СТОЈАНОВИЋ, Ђурђица
     Практикум из шпедиције: елементи теорије, примери и
задаци / Ђурђица Стојановић, Владета Гајић. – 3. изд. –
Нови Сад : Факултет техничких наука, 2013(Нови Сад : ФТН,
Графички центар ГРИД). – 220 стр. : илустр.; 24 цм. –
(Едиција “Техничке науке - уџбеници” ; бр. 422)

Тираж 300. - Библиографија.
ISBN 978-86-7892-553-5

а) Шпедиција - Практикуми


(из садржаја)
У овом трећем, измењеном и допуњеном издању практикума задржани су основни концепт и структура које су имали прво и друго издање. Изложена материја класификована је у четири основне целине – поглавља.У прваом поглављу обрађују се основне карактеристике робног транспорта према видовима транспорта, са аспекта организатора транспорта.  у другом поглављу приказане су организационе специфичности мањих пошиљки. У трећем поглављу извршена је систематизација и дат општи преглед документације са којом се среће шпедитер у свом оперативном раду. У четвртом поглављу приказане су основне карактеристике појединих шпедитерских послова и дати практични задаци са којима се среће шпедитер у свом раду приликом планирања и реализације отпреме и допреме робе. Оспособљавање читаоца за решавање практичних проблема обезбеђено је бројним примерима, студијама случаја и практичним питањима и задацима.

(из рецензије)
Материја обрађена у трећем издању практикума усклађена је са актуелним правним оквирима шпедитерског пословања и шпедитерском праксом. Стога се практикум може сматрати погодним помоћним средством за савладавање градива предвиђеним наставним планом и програмом за предмет Шпедиција у оквиру Саобраћајног одсека Факултета техничких наука.
проф. др Слободан Зечевић, дипл. инж.
Практикум је намењен студентима Саобраћајног одсека факултета техничких наука у Новом Саду, као допуна основном уџбенику. Међутим, практикум може бити користан свима који желе да стекну основна практична знања о шпедитерској делатности.
Проф. др Милорад Килибарда, дипл. инж.

(о ауторима)
Др Ђурђица Стојановић је доцент на Факултету техничких наука Универзитета у Новом Саду. Од 1996. године ради као сарадник, а од 1998. године укључена је и у наставу из предмета Шпедиција. Стручно и научно се усавршавала на Институту за транспортне системе и логистику Универзитета у Дортмунду, два пута на Институту за транспортну економију и логистику Економског универзитета у Бечу и на Колеџ Универзитету у Молдеу. Учествовала је у изради више научних и привредних пројеката и аутор је или коаутор више од шездесет радова.
Проф. др Владета Гајић има богато радно искуство. Био је запослен у Фабрици аутомобила „Црвена застава Крагујевац“, где је 25 година радио на развоју, организацији и унапређењу транспорта и логистике. Током своје каријере био је предавач на Факултету техничких наука у Новом Саду, Саобраћајном факултету у Београду, Вишој саобраћајној школи у Крагујевцу, Економском факултету у Бару и др. Учествовао је у бројним истраживачким и развојним пројектима и аутор је или коаутор великог броја радова.







 

  • Није могуће приказати слику.