Назив уџбеника: „Увод у урбанизам” Аутор: Љиљана Вукајлов
Рецензенти: др Владан Ђокић, ред. проф. Архитектонског факултета у Београду др Дарко Реба, ванр. проф. Факултет техничких наука у Новом Саду Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду
Главни и одговорни уредник: проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду
Штампа: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за библиотечку и издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета за библиотечку и издавачку делатност: др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду CIP-Каталогизација у публикацији Библиотека Матице српске, Нови Сад 711.4 (075.8)
ВУКАЈЛОВ, Љиљана Увод у урбанизам / Љиљана Вукајлов. - Нови Сад : Факултет техничких наука, 2014 (Нови Сад : ФТН, Графички центар ГРИД) . - 197 стр. : илустр. ; 24 цм. - (Едиција "Техничке науке - уџбеници" ; бр. 441)
Тираж 300. - Библиографија. ISBN 978-86-7892-588-7
а) Урбанизам
Из рецензије проф.др Владана Ђокића: Уџбеник Увод у урбанизам др Љиљане Вукајлов представља једно од ретких домаћих дела у последњих неколико година које је написано у циљу едукације у области урбанизма . Овај уџбеник обухвата информације од значаја за студенте свих факултета архитектуре и урбанизма у земљи и региону. Он поседује велику вредност и представља значајан теоретски и практичан допринос разумевању процеса урбанистичког истраживања и пројектовања и увид у посвећеност настави и едукацији студената архитектуре и урбанизма. Из рецензије проф.др Дарка Ребе: Књига Увод у урбанизам др Љиљане Вукајлов је вредан допринос разумевању многобројних слојева, утицаја и сила које на различитим нивоима делују на просторе градова. Због тога се ова књига препоручује за читање свима који желе да разумеју градове, те најкомплексније творевине које је човек икада направио. Јер је у њих, током дугих временских периода , уложио сва своја знања , енергије и вредности да би формирао оквир за свој и интимни и породични и друштвени живот, јер градови су “огледала “ у којима се види не само данашње, него и прошле генерације које су учествовале у њиховом обликовању.