Покрајински секретар за културу и јавно информисање Славиша Грујић, помоћник секретара за савремену уметничку продукцију и културну политику Драган Срећков и Управа Факултета техничких наука примили су данас на свечаном пријему учеснике на уметничкој олимпијади "Прашко квадријенале" где су освојили златну медаљу у категорији "Gold Medal PQ 2015 for Provoking a Dialogue", односно у изазивању дијалога.
Пријему који је организован у Свечаној сали на Факултету техничких наука присуствовали су: проф. др Радивоје Динуловић, овогодишњи члан жирија PQ, проф. др Слободан Селинкић, кустоскиње националне и студентске селекције Миа Давид и Татјана Дадић Динуловић, као и остали учесници и студенти.
Секретар Славиша Грујић истакао је на пријему да успех учесника PQ представља огроман успех за културу наше земље и захвалио се за сав уложен труд и за све што су урадили за покрајину и нашу земљу истакавши наду да ће култура у нашој земљи бити што више видљивија.
Проф. др Радивоје Динуловић у име тима који су наступили на PQ захвалио се декану проф. Дорословачком и секретару Грујићу на огромној подршци у реализацији учешћа и наступа на PQ. Златну плакету је уручио декану проф. др Радету Дорословачком.
Подсетимо, представници Србије освојили су Златну медаљу на овогодишњем Прашком квадријеналу, најважнијој међународној манифестацији сценског дизајна и простора. Награду „Gold Medal PQ 2015 for Provoking a Dialogue“ српски уметници потпомогнути колегама из целог региона, заслужили су због ангажованих поставки које изазивају уметнике и посетиоце на дијалог.
Српски уметници и српски студенти посвећени су свим срцем идеји да су уметност и уметнички процес повезани са друштвеном, политичком и економском стварношћу - наводи се у саопштењу жирија, који хвали сарадњу тима студената и афирмисаних уметника.
Под окриљем теме „Заједнички простор: Музика - Време - Политика“, током 11 дана, од 18. до 28. јуна, посетиоци су имали прилику да виде радове из 78 земаља и то по први пут у историји Квадријенала (основаног 1967.) у самом историјском гнезду који образује троугао од Старог трга, Народног позоришта и Карловог моста. Србија је ове године наступила у простору Кафкине куће, у две секције Националној и Студентској, а у организацији: Центра за сценски дизајн, архитектуру и технологију (SCen) Факултета техничких наука, Музеја примењене уметности у Београду и под генералним покровитељством Министарства културе и информисања Републике Србије и уз подршку Покрајинског секретаријата за културу и јавно информисање АП Војводине и Департмана за архитектуру и урбанизам Факултета техничких наука.