У среду 11.04.2012. године са почетком у 18 часова у галерији,, Жад“, Музеј примење уметности у Београду, биће приказан пројекат ,,КА ЕВРОПИ БУЛЕВАРОМ?“ у оквиру пратећег програма 34 Салона архитектуре. Приликом отварања изложбе и у планираном разговору учествоваће:
Др Дарко Реба,
Мр Милан Алексић,
Др Татјана Дадић-Динуловић,
Др Радивоје Динуловић и
Мр Татјана Бабић.
Пројекат – Студентска радионица / изложба просторних инсталација ,,КА ЕВРОПИ БУЛЕВАРОМ?,, представља завршни пројекат студената прве године
Департмана за архитектуру и урбанизам Факултета Техничких наука у Новом Саду. Овај мултимедијални пројекат је реализован током децембра 2010. године као облик редовне наставе у оквиру предмета
Увод у архитектонски дизајн који води
професор Радивоје Динуловић.
Аутор и координатор пројекта: Татјана Бабић у сарадњи са Радивојем Динуловићем, Ренатом Балзам, и Милошем Миитровићем. Аутори просторних инсталација чију су радови приказани у оквиру пројекта су студенти прве године основних студија Департмана за архитектуру и урбанизам из Новог Сада (генерација уписана 2010/2011.) и њихови ментори – студенти завршних година дипломских, академских, докторских студија или дипломирани архитекти.
О ПРОЈЕКТУ ,,КА ЕВРОПИ БУЛЕВАРОМ?“
Након три месеца студија архитектуре, 130 студената генерације уписане 2010/2011. уз помоћ 30 старијих колега студената и дипломираних архитеката – радећи у оквиру 29 тимова, искористили су пружену прилику да изразе ставове о проблемима у вези са простором, друштвом, политиком… У специфичном просторном контексту града – Комплексу ранжирне танице која је део индустријског наслеђа – заштићеног и намењеног у будућности институцијама и програмима из области културе, на Булевару Европе ,,који спаја Нови Сад са Европом, а истовремено указује и на европску црту града“, у року од недељу дана, одговорили су на постављену тему дефинисања става о сопственој будућности, али и будућности средине којој припадају. Успостављајући стваралачке везе са затеченим амбијентом и околним простором, користећи по слободном избору различита изражајна и техничка средства, извели су низ аутентичних просторних, интерактивних, светлосних и звучних интервенција. Изражавајући се кроз различите медије – инсталацију, фотографију, видео, перформанс и текст, радови студената новосадске школе архитектуре, потврђују светске тенденције – поље деловања архитеката и архитектура у целини данас се значајно проширују и све израженије приближавају визуелним и сценским уметностима.