Марко Гецић рођен је 27.10.1987. године у Кикинди. Средњу техничку школу, смер Електротехничар рачунара, завршио је у Кикинди 2006. године. Исте године уписује основне академске студије на Факултету техничких наука у Новом Саду. Септембра 2010. године стиче звање Дипломираног инжењера електротехнике и рачунарства, на студијском програму Енергетика, електроника и телекомуникације, смер Енергетска електроника и електричне машине. Затим у октобру 2010. године уписује мастер академске студије на истом факултету и истом смеру, а завршава их септембра 2011. године чиме стиче звање Дипломираног инжењера – мастера. Октобра 2011. године уписује докторске студије Електротехнике и рачунарства.
Од јануара 2012. запослен је на Факултету техничких наука, на Департману за енергетику, електронику и телекомуникације, Катедри за енергетску електронику и претвараче прво као Истраживач приправник, а затим као Истраживач сарадник (септембар 2013.) на пројекту под називом Паметне електродиструбутивне мреже засноване на дистрибутивном менаџмент систему и дистрибуираној производњи. Од октобра 2014. године до данас ради као асистент и активно учествује у извођењу аудиторних и лабораторијских вежби из неколико предмета.
Током докторских студија објавио укупно 32 продукције од чега: два научна рада у врхунском међународном часопису са СЦИ листе (М21), један рад у међународним часопису са СЦИ листе (М23), један рад у часопису међународног значаја верификованог посебном одлуком (М24), десет саопштења са међународих скупова штампаних у целини (М33), шест радова у научном часопису (М53), једно предавање по позиву са скупа националног значаја штампано у целини (М61), осам саопштења са скупа националног значаја стампаних у целини (М63), два техничка решења – нови производ или технологија уведени у производњу на међународном нивоу (М81), као и једно техичко решење – прототип, нова метода, софтвер стандардизован или атестиран инструмент (М85). Коаутор је уџбеника под називом Програмабилни логички контролери и комуникациони протоколи у електроенергетици који се користи на основним академским и струковним студијама Факултета техничких наука.
Активно говори и пише енглески језик, а поседује елементарно знање немачког и руског језика.